Як вибрати систему оподаткування для ФОП

Фізична особа підприємець може здійснювати свою діяльність на основі двох систем оподаткування – загальна і спрощена система. Остання розділена на три групи – перша, друга і третя групи.

Розглянемо детальніше всі системи оподаткування для фізичних осіб підприємців.

Загальна система ФОП.

Під загальну систему потрапляють ті ФОП – підприємці, які під час реєстрації не подали заяву про перехід на спрощену систему оподаткування. У загальній системи немає ніяких обмежень на обсяг доходу. Податок застосовується на чистий прибуток – різниця між витратами і доходами. Для цього існує книга обліку доходу, в якій відображаються всі операції в хронологічній послідовності. Всі витрати, які безпосередньо пов’язані з отриманням доходу в основній сфері діяльності повинні бути документально підтверджені.

Єдиним плюсом такої системи є те, що підприємець може здійснювати практично будь-яку діяльність без істотних обмежень на відміну від спрощеної системи оподаткування.

Перша група ФОП – єдиний податок.

На даній групі існують обмеження щодо ліміту доходів, що становить 1 млн. Грн., Допускається тільки один вид діяльності – це роздрібний продаж товарів на ринках і надання побутових послуг населенню, список даних послуг передбачений Податковим Кодексом України. Застосовується сума єдиного податку, ставка якого становить 10% прожиткового мінімуму і сплачуватися він щомісяця. Застосовується 15% до:

1) суми перевищення понад 1 млн.

2) доходу від видів діяльності, не зазначених у свідоцтві

3) доходу, який отриманий безготівковим або ж будь-яким іншим крім готівкового розрахунків

4) доходу, який отриманий від видів діяльності, на які не поширюється можливість застосування єдиного податку

Підприємці на даній групі не можуть використовувати найману працю. Звітність подається раз на рік.

Друга група – єдиний податок.

Ліміт доходу становить 5 млн. Грн.. Обмеження щодо видів діяльності – посередницькі послуги пов’язані з нерухомістю (купівля / продаж, оренда, оцінка), діяльність пов’язана з реалізацією ювелірних виробів, дорогоцінного каміння. Ставка єдиного податку становить до 20% мінімальної заробітної плати, в разі перевищення ліміту застосовується ставка 15% з перевищення.

Підприємці на другий групі можуть використовувати найману працю до 10 працівників. Звітність подається раз на рік.

Третя група – єдиний податок.

Ліміт доходу становить 7 млн. Грн., До другого квітня 2020 року ліміт становив 5 млн. Грн. На відміну від другої групи, ФОП на третій групі може вести діяльність, пов’язану з нерухомістю та ювелірними виробами, дорогоцінними каміннями, варто зауважити, що такі особи не можуть бути платниками ПДВ. Ставка єдиного податку становить 3% для платників ПДВ і 5% для неплатників ПДВ. При перевищенні ліміту застосовується ставка 15% для фізичних осіб.

Обмежень за кількістю найманий працівників немає. Звітність подається щоквартально.

Яку обрати систему оподаткування для ФОП у 2020 році в Україні.

Найпопулярнішою системою оподаткування для ФОП є спрощена система на другий групі платників єдиного податку. На даній групі немає істотних обмежень за видами діяльності, можливість мати найманих працівників, ФОП на другій групі не зобов’язані відображати в звітності витрати, пов’язані безпосередньо з основною діяльністю. Застосовується фіксована процентна ставка податку. Єдиним мінусом даної системи є обмеження за розміром доходів, але на практиці такі нюанси вирішуються реєстрацією ще одного ФОП, які змінюються між собою при досягненні лімітів.

Додано: 27.08.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню