Як купити франшизу

Купівля франшизи – хороший варіант для підприємців, які хочуть почати бізнес, але не хочуть проходити важку роботу по створенню нового бренду і системи. Однак купити франшизу не так просто, як може здатися. Ця стаття покаже вам, як купити франшизу за вісім кроків.

Першим кроком щоб купити франшизу є первинне дослідження різних доступних можливостей франшизи. Важливо знайти правильну франшизу, що відповідає вашому бюджету, кваліфікації і особистим інтересам. У Сполучених Штатах є безліч франшиз, і зазвичай ви можете знайти їх в різних онлайн-джерелах.

Щоб дізнатися, як правильно купити франшизу, важливо спочатку вивчити типові вимоги до франшизі, щоб переконатися, що ви відповідаєте вимогам і своєму розпорядженні необхідну інформацію. Потім проведіть самоаналіз і визначте свої власні навички, ресурси та інтереси. Як тільки все це буде зроблено, ви можете використовувати веб-сайт онлайн-франчайзингу, такий як FranchiseGator, щоб знайти можливості, які відповідають вашим потребам.

Давайте детально розглянемо важливі моменти при покупці франшизи

Типові вимоги до кваліфікації франчайзингу

Франчайзери зазвичай встановлюють мінімальні вимоги, щоб гарантувати, що всі їх франчайзі володіють кваліфікацією з точки зору особистих фінансів і професійного досвіду. Це пов’язано з тим, що успіх і / або невдача їх франчайзі безпосередньо впливає на їх ділову репутацію, бренд і прибуток.

Кваліфікаційні вимоги істотно різняться в залежності від франчайзерів і типу франшизи, яку ви купуєте. Однак часто до уваги береться наступне:

  • Чиста вартість: якщо ваша франшиза вимагає великих початкових інвестицій, вам знадобиться порівняно більш висока чиста вартість, щоб відповідати вимогам.
  • Готівкові гроші: у вас повинно бути достатньо грошей, щоб або покрити витрати на франшизу, або покрити початковий внесок при фінансуванні покупки.
  • Зовнішній дохід: у вас повинні бути інші форми доходу і ресурси, щоб допомогти з витратами на проживання, поки ви починаєте роботу над франшизою.
  • Досвід роботи в галузі: хоча деякі франшизи не вимагають досвіду в бізнесі або галузі, франчайзери зазвичай більш впевнені, якщо у вас є відповідний досвід.

Досвід управління: як франчайзі ви будете нести основну відповідальність за керівництво командою і управління бізнесом; відсутність управлінського досвіду може бути сигналом того, що у вас нічого не вийде.

Самостійний аналіз ваших особистих навичок, інтересів і ресурсів важливий при покупці франшизи, особливо тому, що франчайзери запитають вас про ваших фінансах і професійний досвід. Знання, на що ви здатні – фінансово, вміло і професійно, також допоможе вам звузити коло можливих варіантів при пошуку підходящої можливості франшизи.

Вам потрібно буде підготувати звіт про чисту вартість активів, в якому перераховані всі ваші активи, зобов’язання, дохід та ваш кредитний рейтинг. Вам також необхідно підготувати резюме, в якому буде відображено весь ваш професійний, управлінський і галузевий досвід, а також показано, чому ви найкраще підходите для конкретної франшизи.

На цьому етапі також рекомендується ретельно скласти графік покупки франшизи. Це буде включати, скільки часу ви можете виділити на первинне дослідження, встановлення контакту з франчайзерами, перевірку документів, які розкривають інформацію про франшизу, і угод про франшизу, отримання фінансування і вибір місця.

Пошук підходящої для вас франшизи

Коли у вас є інформація про вашому бюджеті і чистої вартості, ви оцінили свій досвід, навички та особисті інтереси і встановили графік, який підходить вам, пора купити франшизу, яка відповідає вашим потребам. Ідеальна франшиза – це та, яка найкраще відповідає вашим навичкам, інтересам і бюджету. Не піддавайтеся спокусі купувати франшизу тільки тому, що це модно.

Ви можете знайти безліч варіантів франшиз в залежності від типу галузі, доступного місця розташування і необхідних початкових інвестицій. Відмінне місце для початку пошуку цих варіантів – це різні веб-сайти франшиз, на яких представлені франшизи для продажу.

Крім того, рекомендується знайти відгуки і скарги власників або клієнтів на розглянуті вами франшизи. При пошуку можливості франшизи вам слід враховувати кілька речей:

  • Загальні необхідні інвестиції: сюди входять збори за франшизу, витрати на навчання, витрати на поліпшення орендованого майна або нерухомості, співробітників, інвентар, маркетинг, меблі і пристосування, а також обладнання.
  • Поточні витрати: сюди входять гонорари і плата за маркетинг / рекламу понад ваших звичайних операційних витрат.
  • Навчання та підтримка: дізнайтеся, яке навчання і підтримка надаються франчайзерами, чи буде це стягуватися з вас і в якому розмірі, і де буде проходити навчання.
  • Конкуренція: дізнайтеся, наскільки близько інші франшизи до вашого місця розташування і чи є які-небудь існуючі підприємства, які вже конкурують з вами.

Якщо ви віддаєте перевагу купити франшизу, яка вже працює і у вас є більше 50 000 доларів на відповідному рахунку, ви можете використовувати ці гроші для фінансування своєї власної франшизи з продовженням терміну дії для бізнес-стартапів.

Контакт з франчайзерами для отримання інформації

Після самооцінки і початкового дослідження вам слід звузити коло варіантів до однієї або двох франшиз, які найкраще відповідають вашим перевагам і бюджету. Наступним кроком буде заповнення попередніх анкет / анкет франчайзера. Попередня заявка допомагає франчайзерам відсівати і виключати початківців франчайзі, які не підходять.

Рекомендується повністю і точно заповнити ці початкові форми, щоб допомогти франчайзерам краще оцінити вашу кваліфікацію. Припускаючи, що ви відповідаєте початковим вимогам франчайзера, є велика ймовірність, що ви можете призначити зустріч з представником франчайзера і отримати копію документа про розкриття франшизи.

Ретельно вивчіть договір франчайзингу

Угода про франшизу – це офіційний договір, який франчайзер надасть після дня відкриття, якщо вони побачать в вас хорошого кандидата на отримання франшизи. Цей контракт дає вам законне право володіти і відкривати франшизу відповідно до їх правилами і положеннями. Доцільно найняти юриста з досвідом роботи в сфері франшизи, який розгляне і обговорить з вами договір, щоб ви могли все повністю зрозуміти.

Якщо франчайзер давав усні обіцянки або угоди під час вашої зустрічі, важливо, щоб вони були записані в контракті. Наприклад, якщо франчайзер пообіцяв надати юридичну підтримку в разі судового процесу, переконайтеся, що це прописано в контракті. У контракті також повинні бути чітко вказані правила, що стосуються постачальників, ціноутворення, передачі права власності, захисту території, гонорарів, найму персоналу, навчання та іншої відповідної підтримки.

Будь-яка невідповідність між тим, що було обговорено в усній формі, і тим, що написано в контракті, має бути негайно роз’яснено франчайзеру. Іноді ви можете обговорити поправки до угоди, щоб вони відповідали обговорюваних питань. Однак бувають випадки, коли франчайзер наполягає на тому, що те, що написано в контракті, є дійсними умовами і не може бути змінено.

Отримайте правильне фінансування для запуску франчайзингу

Купити франшизу зможете після того, як ви розглянете і підпишете договір франчайзингу, наступним кроком буде отримання фінансування. Вам знадобляться кошти для покриття витрат, пов’язаних з покупкою франшизи. Перше, що вам потрібно заплатити, це франчайзинговий збір, який зазвичай стягується після того, як ви повернете підписаний договір.

Якщо ви збираєтеся зайняти кошти для своєї франшизи, вам знадобиться сильний і переконливий бізнес-план, включаючи прогнози зростання на роки. Важливо вказати в своєму бізнес-плані речі, які не включені в документ, що розкриває франшизу, наприклад, потенційні доходи вашого філії, початкові і звичайні операційні витрати, а також вартість фінансування. Рекомендується використовувати програмне забезпечення для бізнес-плану, щоб спростити процес.

У більшості випадків кредитори не позичають вам гроші для покриття комісії за франчайзинг. Проте, ваш збір за франчайзинг може вважатися частиною вашого початкового внеску, якщо ви подаєте заявку на позику Управління малого бізнесу (SBA) або будь-яку звичайну банківську позику. Ви можете знайти більш детальну інформацію про те, що потрібно заплатити, в документі про франшизу.

Ви можете розглянути будь-який з наступних варіантів фінансування для фінансування франшизи:

Фінансове обладнання для франшизи

Якщо франшиза вимагає значних інвестицій в обладнання, франчайзер, швидше за все, порекомендує дистриб’ютора або оптовика. Вони також можуть пропонувати фінансування, яке зазвичай оформляється у вигляді оренди на термін до п’яти років.

Обов’язково подумайте про своє грошовому потоці на наступні кілька років, перш ніж погоджуватися на короткострокові позики, що використовуються для фінансування таких речей, як обладнання. В ідеалі більш довгострокові позики краще, оскільки періодичні платежі будуть менше, і це допоможе полегшити ваші перші кілька років. Для отримання додаткової інформації про фінансування вашої франшизи ви можете прочитати наш докладний посібник з варіантів фінансування франшизи.

Якщо ваші гроші знаходяться на відповідному пенсійному рахунку, ви можете використовувати ці гроші для покриття витрат по франшизі за рахунок продовження терміну дії нових комерційних підприємств (ROBS). ROBS дозволяє вам отримати доступ до свого пенсійного фонду для відкриття бізнесу без сплати штрафів і податків за дострокове зняття коштів. Крім того, це набагато швидше і легше отримати, тому що для цього не потрібне схвалення кредитора. Якщо на вашому пенсійному рахунку є не менше 50 000 доларів, ви можете поговорити з нашим рекомендованим експертом по ROBS, Guidant, для отримання додаткової інформації.

Вибір правильного місця для франшизи

Якщо ваша франшиза не є домашньою або мобільного, вам потрібно вибрати місце, де ви можете вести свій бізнес. Франчайзери, швидше за все, нададуть вам рекомендації, щоб гарантувати відповідність їх вимогам до місця розташування, що може зажадати певної відстані від інших франшиз, мінімальної площі і кількості паркувальних місць. Ви можете звернутися за допомогою до агента по комерційній нерухомості, щоб знайти найбільш підходяще місце, що відповідає цим вимогам.

Купівля або оренда вашого місця розташування

Для початку, більшість власників франшизи здають нерухомість в оренду, так як це вимагає менше грошей і, отже, менш ризиковано. Однак, якщо у вас більше коштів, ви також можете подумати про покупку власної власності, особливо якщо ви плануєте проживати в одному місці сім або більше років. Якщо ви плануєте придбати нерухомість для своєї франшизи, наше повне керівництво по кредитах на комерційну нерухомість допоможе вам почати роботу з вашими фінансовими потребами. Якщо ви хочете здавати нерухомість в оренду, візьміть до уваги наступні моменти:

Для торгових площ

Подумайте про безпеку і доступності вашого місця розташування. Також перевірте, чи знаходиться ця область поряд з вашими цільовими клієнтами або конкурентами. Оцініть необхідний вам квадратний метр якомога точніше Узгодьте орендну плату без продовження терміну оренди на більш тривалий термін, ніж необхідно

Для офісних приміщень

Враховуйте місце розташування ваших співробітників, клієнтів і інші специфічні бізнес-потреби. Узгодьте орендну плату без продовження терміну оренди на більш тривалий термін, ніж необхідно Перед тим, як ви підпишетеся на пунктирною лінії, завжди рекомендується попросити юриста розглянути будь-яку потенційну оренду.

Пройдіть необхідне навчання та семінари

Наступним кроком буде пройти все необхідне навчання та семінари, щоб озброїти вас і ваш персонал навичками і знаннями, необхідними для ведення вашого бізнесу. Франчайзер зазвичай проводить тренінги, які будуть проходити в їх штаб-квартирі, на території франшизи або віртуально і зазвичай тривають від однієї до двох тижнів.

Типові навчальні заняття будуть охоплювати всі, що вам потрібно знати, включаючи продукти і послуги франшизи, системи, які ви будете використовувати, а також політики і керівні принципи, які вам необхідно впровадити. Деякі франчайзери пропонують навчання маркетингу, ведення переговорів з постачальниками, найму та управління співробітниками, оформлення дозволів, ведення бухгалтерського обліку, створення звітів і т. Д Ці заняття, ймовірно, будуть поєднувати заняття в класі, практичну роботу і навчання на місці з використанням обладнання і систем.

Підготуйтеся до урочистого відкриття

Після того, як ви пройдете все необхідне навчання і ваше місце розташування буде готово, наступним кроком буде відкриття бізнесу. Франчайзер, швидше за все, запропонує допомогу в фактичному відкритті вашої франшизи, яка в основному буде зосереджена на рекламних і маркетингових програмах, щоб забезпечити швидке нарощування клієнтської бази.

Гарна ідея – виділити частину маркетингового бюджету першого року на просування вашого урочистого відкриття. Крім того, рекомендується запитати свого франчайзера, які успішні франчайзингові центри зробили для своїх церемоній відкриття. Вивчення того, що спрацювало для франчайзі в минулому, має вирішальне значення, оскільки це може допомогти вам підготуватися до вашого дня відкриття.

Висновки

Купити франшизу це тільки пів справи, важливо щоб вона була успішною. Однак якщо ви знаєте, як купити франшизу, знайти підходящу для вас франшизу, уважно ізучітесоглашеніе про франшизу і отримаєте правильне фінансування, ви будете на шляху до успішного бізнесу.

Додано: 28.10.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню