Оподаткування ФОП в 2020

nalogi-flp

На ставки єдиного податку для ФОП першої, другої груп і суми ЄСВ вплинуло зростання мінімальної заробітної плати і прожиткового мінімуму. Також, в зв’язку з коронавірусом в Україні та впровадженні карантинних заходів, було внесено зміни до законодавства стосовно лімітів прибутку для єдиного податку в бік збільшення.

Суми податків для ФОП які знаходяться на першій і другій групі єдиного податку.

Оподаткування ФОП – згідно з положеннями податкового законодавства встановлено такі ставки:

1) Перша група єдиного податку до 10% від розміру прожиткового мінімуму.

2) Друга група єдиного податку до 20% від розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, з початку 2020 фіксована сума єдиного податку для ФОП становить

  • Перша група єдинників – 210,20 грн.
  • Друга група єдинників – 944, 60 грн.

У порівнянні з 2019 податки підвищилися на 18,10 грн. і 110 грн. відповідно.

Ставка єдиного податку ФОП які знаходяться на 3 групі

Тут змін ніяких, до єдинників на третій групі, як і раніше застосовуються такі ставки: 5% від доходу або ж 3% + сплата ПДВ.

Сума ЄСВ, яку зобов’язані платити ФОП

ЄСВ – являє собою обов’язковий страховий внесок, який повинні платити ФОП на регулярній основі.

У зв’язку з підвищенням розміру мінімальної заробітної плати з початку 2020 року, що спричинило за собою зміну сум ЄСВ. Мінімальна сума внеску з 1 січня 2020 року становить 1039,06 грн з розрахунку на місяць (квартал – 3117,18 грн). Що стосується максимальної суми ЄСВ, то обчислюється з розміру 15 мінімальних зарплат і становить 15585,90 грн, яку повинен заплатити підприємець в разі перевищення суми доходу від 70845 грн.

Державним бюджетом України розмір мінімальної заробітної плати фіксований, тому суми ЄСВ залишаться теж фіксованими протягом усього 2020 року.

Оподаткування ФОП на загальній системі.

Для загальносистемників, податками обкладається їх чистий дохід, який обчислюється з різниці між прибутком і документально підтвердженими витратами, які безпосередньо пов’язані з комерційною діяльністю підприємця.

Дохід фіз.осіб підприємців на загальній системі підлягає оподаткуванню за ПДФО зі ставкою в розмірі 18%. Варто зауважити, що такі підприємці зобов’язані сплачувати ПДФО у вигляді авансових платежів. Крім цього, на загальній системі потрібно в обов’язковому порядку платити військовий збір в розмірі 1,5% за аналогією з оподаткуванням ПДФО.

І в останню чергу ФОП на загальній системі платить ЄСВ в розмірі 22% від чистого доходу, але не менше 1039,06 грн щомісяця.

Пропонуємо Вам ознайомитися з лімітами по доходах ФОП у 2020 році.

Додано: 28.08.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню