
У даній статті ми розглянемо прийнятий законопроект, який встановлює відстрочку застосування РРО для фізичних осіб підприємців. Дізнаємося, хто зобов’язаний застосовувати РРО в будь-якому випадку незалежно від відстрочки. Штрафні санкції щодо РРО.
Для фізичних осіб підприємців, які перебувають на 2-4 групах єдиного податку застосування РРО для ФОП повинно було бути обов’язковим з січня 2021 року в сфері роздрібної торгівлі, наприклад інтернет-магазини і сфера громадського харчування – кафе і ресторани.
1 грудня 2020 року Верховною Радою України був прийнятий законопроект № 4439-д, який встановлює відстрочку обов’язкового застосування РРО деякими групами ФОП.
У разі підписання Президентом України закону, то обов’язкове застосування РРО для ФОПів 2-4 груп відтермінують до січня 2022 року. Раніше обов’язкове застосування РРО вводилося в кілька етапів.
Перший етап з 1 січня 2021 відносно ФОП, які здійснюють діяльність в сфері інтернет продажів, кафе, ресторанів, торгівля складними електротоварами, ліками та інші. Решта видів діяльності з 1 квітня 2021 року.
Але все ж РРО буде обов’язковий з 1 січня 2021 для суб’єктів господарської діяльності, які займаються роздрібною торгівлею:
- Складними електротоварами та іншою технікою, яка вимагає гарантійного обслуговування і гарантійного ремонту;
- ліками;
- Ювелірними виробами;
- Для ФОП які перевищили ліміт в 220 мінімальних заробітних плат.
Зверніть увагу, що ФОП не зобов’язаний застосовувати РРО, якщо він не займається продажем складної гарантійної техніки, не продає ювелірні вироби, діяльність не пов’язана з охороною здоров’я та доходи від діяльності не перевищують 1320000 грн.
Нові ліміти для ФОП 2021
Даний законопроект також змінює порядок розрахунку ліміту, якщо за старим ліміти були фіксовані, то за новим ліміти розраховуються виходячи з розрахунку мінімальних заробітних плат. В середньому з початку 2021 року ліміти виростуть на 6000 грн:
- Перша група – 167 мінімальних заробітних плат замість 1 000 000 грн;
- Друга група – 834 мінімальних заробітних плат; замість 5 000 000 грн;
- Третя група – 1167 мінімальних заробітних плат замість 7 000 000 грн.
У разі перевищення встановлених лімітів, на розмір перевищення встановлюється податок у розмірі 15% і застосовується загальна система оподаткування.
Фінансові санкції за порушення з використанням РРО для ФОП
З 1 січня 2021 року вводяться наступні штрафні санкції:
За незастосування РРО, операції проводяться не на повну вартість товару, невідповідність сум готівкових грошових кошти загрожує:
За перше правопорушення – 10% вартість проданих товарів, за друге правопорушення 50%. Відповідно з 2022 року штрафи стануть 100% і 150%.
Що буде з РРО для ФОП у 2022 році
З початку 2022 року всі так, як планувалося спочатку. Абсолютно все ФОП зобов’язані застосовувати РРО, які знаходяться на 2-4 групі єдиного податку і здійснюють розрахункові операції, але якщо приймати платежі виключно в безготівковій формі на розрахунковий рахунок, в цьому випадку РРО можна не застосовувати. Варто зауважити, що оплата банківською картою через термінал вважається розрахунковою операцією і застосування РРО є обов’язковим. ФОП можуть застосовувати два види РРО – звичайний і програмний, радимо звернути свою увагу на програмний РРО. Використання програмного РРО дешевше, простіше і зручніше.