Модельний статут для вашого підприємства

Модельний статут – це встановлений законом установчий документ, затверджений КМУ, який служить основою для реєстрації юридичних осіб різних типів організаційно правових форм. Даний документ регулює правові відносини в середині самого товариства, визначає права та обов’язки учасників щодо створення, управління та здійснення господарської діяльності підприємства.

Перш за все, слід зауважити, що зареєструвати підприємство на основі модельний статут і провадити господарську діяльність можливо лише за умови обрання організаційно-правової форми – ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю). Законодавством України інші види організаційно-правових форм діяльність яких може здійснюватись на основі модельного статуту – відсутні.

Переваги провадження господарської діяльності на основі модельного статуту для ТОВ:

  1. Модельний статут є типовим документом, його неможливо підробити. Це дає змогу захистити ваші права та інтереси як між учасниками товариства, так і збоку неправомірних дій інших юридичних осіб
  2. Вам не потрібно буде при внесенні змін щодо інформації про юридичну особу реєструвати нову редакцію статуту та подавати його державному реєстратору
  3. Також, немає необхідності його подавати в друкованому вигляді для реєстрації, оскільки модельний статут доступний онлайн на веб-сайті Верховної Ради України.

Недоліки провадження господарської діяльності на основі модельного статуту:

  1. Ви не можете самостійно вносити зміни до положень модельного статуту, оскільки такий документ затверджений Кабінетом Міністрів України
  2. Відповідно, при внесенні змін до положень модельного статуту Кабінетом міністрів, то відповідні зміни стосуються абсолютно всіх підприємств, які зднійснюють діяльність на підставі такого статуту.
  3. Ви не можете визначати правовий статус органів управління, встановлювати необхідні положення для визначення прав та обовязків учасників. Здійснюєте діяльність виключно до тих положень модельного статуту, які затверджені КМУ.

Модельний статут – регулює загальні положення щодо діяльності товариства. Ви маєте право самостійно визначити назву юридичної особи, розмір статутного капіталу, сферу діяльності, місцезнаходження та інші положення за необхідності.

Важливо зазначити, що ви маєте право цілком відмовитись від модельного статуту і здійснювати діяльність на підставі статуту, який визначили та затвердили самостійно, навіть в тому випадку, коли ви вже  провадите господарську діяльність на основі модельного статуту, ви можете зареєструвати свій установчий документ.

Додано: 27.08.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню