Ліцензія на будівельну діяльність – як отримати

stroitelnaya-licenziya

У березні 2020 року постановою КМУ було скасовано ліцензування будівельної діяльності. Замість цього була введена сертифікація відповідального виконавця робіт, так званий сертифікат виконроба. Варто зауважити, що видача таких сертифікатів буде проводиться в 2021 році. На даний момент отримати таку ліцензію можливо тільки через покупку готової будівельної фірми з ліцензією.

Ліцензія на будівельну діяльність і її отримання, в даний момент, на певну компанію неможливо.

Це рішення було прийнято для того щоб, посилити персональну відповідальність “виконробів” в рамках майнової та кримінальної. Таким чином, сертифікат закріплюється за конкретною людиною, яка працює на фірму забудовника. В першу чергу він буде нести відповідальність, що дозволить підвищити якість такої діяльності і ускладнить використання в незаконних цілях.

Варіанти отримання будівельної ліцензії

Варіант отримання будівельної ліцензії тільки один – це покупка готової фірми з усіма дозвільними документами. Сертифікати виконроба будуть видаватися тільки з 2021 року. Ціни на такі підприємства становлять від 8 тисяч доларів США і вище, залежно від виду будівельних робіт.

При купівлі готової будівельної фірми ви отримуєте:

  • Наявність кваліфікованих робітників з відповідними допусками.
  • Дозвільну документацію на техніку, будівлі та споруди.

Ліцензія на будівельну діяльність і її скасування

Відповідь проста – правові норми які регулювали видачу дозволів просто не працювали. Більшість компаній реєструються з фіктивною матеріально-технічною базою. Відсутність відповідальності державних органів і фактор корупції.

Існуючий механізм видачі ліцензій не дозволяє виявити мета компанії і наявність у неї всіх необхідних інструментів для здійснення будівельної діяльності. Ліцензія на будівельну діяльність носить формальний характер і як правило всі відображається тільки на папірцях, а сама компанія не володіє ні фахівцями, ні обладнанням і так далі. Такі компанії використовують в незаконному порядку, для створення фіктивних контрактів, прийняття участі в тендерах так далі.

Додано: 08.10.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню