Фрілансер чи потрбіно реєструвати ФОП

Фрілансер – це професія, яка має на увазі під собою надання послуг через інтернет ресурси. Найчастіше на фрілансі працюю програмісти, дизайнери, журналісти.

Ринок фрілансу в Україні один з найбільших в світі. Однак діяльність фрілансу на законодавчому рівні не врегульована. Більшість людей вибирають саме цей сектор, щоб не платити податки.

Фрілансер ФОП як бути?

Фрілансер ФОП – має на увазі під собою зареєстровану в установленому законом порядку господарську діяльність.

Реєстрація фізичної особи підприємця дає ряд переваг: робочий стаж, право на пенсію, отримання кредитів для бізнесу і вести безпосередньо господарську діяльність.

З квітня 2020 роки для внесення депозиту в банк в сумі 150000 грн. і більше . Потрібно буде надати документи які підтверджують походження коштів, а саме:

  • Довідка з місця роботи
  • Декларація ФОП або про доходи

Якщо немає ніяких документів з перерахованих вище, то банк відмовить вам про внесення депозиту.

Відповідальність фрілансера за ведення діяльності без реєстрації як ФОП

Також, здійснення господарської діяльності тягне за собою адміністративну відповідальність. Згідно КУпАП передбачено штраф у розмірі від 1000 до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, 17000-34000 грн. відповідно.

Але не поспішайте реєструвати ФОП – якщо ви працюєте на дому, віддалено або тимчасово і доходи від такої діяльності незначні реєструвати ФОП зовсім не обов’язково, оскільки значного сенсу в цьому немає, якщо ви тимчасово чи разово надаєте послуги.

Реєстрація ФОП тягне за собою свого роду збитки, які становлять сплата ЄСВ 22% і єдиний податок в залежності від групи. Також, потрібно подавати звітність до податкової та вести бухгалтерський облік. Виходячи з цього всього, реєструвати ФОП фрілансеру варто, тільки в тих випадках коли дохід від такої діяльності високий і здійснюється на регулярній основі і несе комерційний характер.

Можно ли не открывать ФЛП фрилансеру

Якщо ви з тих людей, які шанують букву закону то реєстрація ФОП необхідна. Але в наших суворих українських реаліях далеко не кожен фрілансер реєструється як ФОП, навіть в тих випадках коли доходи від такої діяльності реально великі, що можна пояснити тим, що таку людину просто контролюючі органи не можуть знайти в зв’язку з відсутністю фактичного місця ведення господарської діяльності. Але, якщо ви за фактом займаєтеся підприємницькою діяльністю з усіма ознаками такої без реєстрації ФОП, то ви безпосередньо порушуєте закон з усіма ризиками, що вас знайдуть.

Додано: 04.01.2021
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню