Боргова розписка – як правильно скласти.

У більшості випадків складена “розписка” не носить правового характеру через юридичну неграмотність сторін. Боргова розписка повинна бути складена правильно, тільки для того, щоб в кінченому підсумку у кредитора була можливість звернутися до суду в разі невиконання зобов’язань боржником.

Щоб розуміти яким вимогам повинна відповідати розписка, досить проаналізувати судову практику.

Боргова розписка – форма договору і його предмет.

Боргова розписка обов’язково складаться в простій письмовій формі, оскільки це служить основоположним моментом в якості доказів у судовому порядку.

Предмет боргової розписки – потрібно чітко описати, що саме передається в борг. Готівка – конкретна сума та валюта, відображаються як у цифрах, так і прописом. Відносно матеріальних речей – потрібно вказати її назву, вагу та інші характеристики.

Отримання позики і зобов’язання її повернення.

Фактом отримання позики, є підписання самої боргової розписки, тобто вона підтверджує не тільки сам факт оформлення позики, але і фак отримання грошовий коштів / речей.

Наступним важливим пунктом, є вказівка про зобов’язання позичальника про повернення предмета позики в строк обумовлений сторонами договору. У разі, якщо термін повернення не був обумовлений, відповідно до положень Цивільного кодексу України, кредитор має право вимагати виконання зобов’язання щодо повернення позики в будь-який момент, а позичальник зобов’язаний в 7 денний термін виконати вимогу.

Дані сторін боргової розписки.

Обов’язково рекомендуємо вказувати всі дані сторін. Для фізичних осіб – ПІБ, дані паспорта, місце реєстрації та фактичне місце проживання, дані для зв’язку. Для юридичних осіб – повне найменування, місце реєстрації та фактичне місце ведення господарської діяльності.

Це допоможе в ході судового розгляду ідентифікувати сторони і визначити територіальну підсудність справи.

Валюта боргової розписки.

У разі, якщо гроші передаються в іноземній валюті, рекомендуємо відобразити в розписці відповідну валюту. Наприклад, найбільш популярною валютою є “долар” – є нюанс, долар може бути як Канадський так і Австралійський, і не тільки. Таким чином, важливо відзначити найменування валюти повністю, якщо це валюта США, вказати наприклад “1000 Американських доларів США”.

Висновки.

Для того щоб ваша боргова розписка носила юридичний характер і була основним доказом в суді необхідно:

  • Письмова форма
  • Предмет позики з чітким зазначенням
  • Термін виконання
  • Всі дані позичальника

Пам’ятайте, що боргову розписку для себе скаладає саме кредитор, оскільки грамотно складена розписка за фактом, є гарантією отримання задовільного рішення суду.

Додано: 09.09.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню