Вирішення суперечок

Судове та альтернативне вирішення спору в Києві. Вирішення спірних питань професійними юристами.

Не слід ототожнювати правопорушення та судовий розгляд справи.

Для прикладу в справах про порушення прав інтелектуальної власності більшість суперечок може врегульовуватися досудовим способом.

Для України порядок досудового врегулювання спорів не є обов’язковим, хоча в деяких країнах цей етап є обов’язковим. Адже для держави врегулювати конфлікт в досудовому порядку найбільш вигідний, ніж класичне звернення до суду. А для сторін він може вийде менш витратний матеріально і за часом.

Найбільш актуально у 2020 році є подача претензії / вимоги до правопорушника щодо приросту неправомірних дій. Ця дія може привести до вирішення спору мирним шляхом.

Обов’язково в претензії або вимозі повинні містяться:

  • суть порушення
  • надання доказів правопорушення
  • підтвердження прав власника
  • вимоги до правопорушника

Часто після написання претензії і передачі її правопорушника суперечка вирішується без суду. Часто буває таке, що правопорушник не була обізнаний про ваші права (для прикладу право інтелектуальної власності). А після отримання претензії він відразу ж припинить незаконні дії з його боку. Адже усвідомивши наслідки, більшість не захочуть врегулювати спір в судовому порядку.

Якщо ж правопорушник ніяк не реагує на спосіб досудового вирішення спорів, наші юристи можуть перевести цю суперечку в судовому чи адміністративному порядок. Підготувавши повний пакет доказової бази і супроводивши всі судові інстанції.

Судове вирішення спору – є послуги щодо судового представництва позиції сторони в суді відповідної юрисдикції: цивільні, адміністративні, господарські т.д.

Абсолютно будь-який судовий процес впливає на інтереси клієнта. До кожного окремого випадку необхідний комплексний і індивідуальний підхід. Судове вирішення спору має на увазі повний аналіз справи та всіх обставин, які можуть вплинути на результат прямо або посередньо. Перед тим як прийняти рішення про дозвіл спору в судовому порядку, необхідно проаналізувати інформацію про терміни розгляду, бюджет, і можливі варіанти вирішення судової суперечки.

Наша компанія спеціалізується на наданні послуг з правового захисту прав і законних інтересів клієнтів в судовому порядку на всіх стадіях провадження у відповідних сферах права.

Але рішення справи через суд – далеко не єдиний спосіб виходу з конфлікту. Набагато простіше і швидше вирішити суперечку в позасудовому – договірному порядку. Судове та альтернативне вирішення спору. Як показує практика – це економить і фінансові і часові активи. Найчастіше – це більш ефективно.

Альтернативне врегулювання спорів – це можливість вирішити спір позасудовому порядку. В першу чергу йдуть переговори для прийняття спільного рішення і знаходження компромісу для подальшої співпраці. Так само, сторони при підписанні договорів можуть вказати, що всі виниклі суперечки будуть розглядатися в арбітражному порядку, при якому буде формуватися орган (Третейський суд) на постійній основі або ж для певного випадку. Ще одним способом досудового врегулювання спору є медіація – коли залучається до конфлікту третя яка не зацікавлена ​​сторона, яка виступає медіатором в суперечці і допомагає прийти до правильного прийняття рішення. Детальна інформація у наших менеджерів за телефоном, вказаним на сайті.

Ще одним альтернативним способом вирішення спорів є медіація.

Медіація – дієвий метод альтернативного вирішення спорів, в якому бере участь третя сторона) медіатор), він є посередником у цих заходах суперечці. Медіатор застосовує певну техніку переговорів, в якій сторони процесу самостійно приходять до рішення, яке їх задовольнить. Медіатор не бере участі в прийнятті рішення.

Медіація спрямована на те, щоб в строго конфіденційною і позасудової процедурі допомогти сторонам конфлікту в пошуку рішення, яке буде відповідати їхнім інтересам. Сторони під керівництвом медіатора є активними учасниками процесу медіації та відповідально працюють над вирішенням конфлікту.

Принципи медіації: добровільність, конфіденційність, нейтральність медіатора, відповідальність сторін, взаємоповага і рівноправність сторін, відкритість результату.

Що робить медіатор?

Роль медіатора відрізняється від ролі адвоката або консультанта, медіатор:

  • зобов’язаний бути нейтральним і зберігати таємницю отриманої інформації, а також не може виступати свідком у суді, що захищає приватні інтереси сторін
  • орієнтований на досягнення чітких угод між учасниками конфлікту
  • орієнтований на майбутнє, яке хотіли б бачити учасники конфлікту
  • відповідальний за структуру процесу медіації та контролює його, але не впливає на його результат
Часті питання

Часті питання

Чи варто при виникненні спору для початку спробувати досудове врегулювання?

Однозначно так, ця процедура менш витратна фінансово і займе набагато менше часу.

Коли застосування медіації можливо?

Якщо особисті відносини і емоційна сторона конфлікту мають сильний вплив на ситуацію (як, наприклад, при сімейних, спадкових та ін відносинах) коли правовий спір може охопити лише частину проблеми, а Вам необхідно виробити комплексне рішення; коли головними є майбутні інтереси сторін конфлікту, а також важлива можливість збереження комунікації в майбутньому (наприклад, спілкування з дітьми після розлучення і т.д.), а не правові претензії, пов'язані з минулим; якщо конфлікт (суперечка) складається зі складних ситуацій, які не можуть бути дозволені в інтересах обох сторін за допомогою права; боку воліють зберегти повну конфіденційність, а судові процеси, як правило, публічні і т.д.