Продаж бізнесу

Юридичний супровід при продажу бізнесу

З кожним роком в Україні все більш популярним стають послуги з купівлі-продажу готового бізнесу. Юридичний супровід купівлі-продажу бізнесу, окрім досконального знання законодавства, вимагає пильної уваги і практики проведення подібних угод. Без досвідченого юриста при юридичному продажу або купівлі бізнесу просто не обійтися.

Головною проблемою оформлення подібних угод є відсутність прямого законодавчого регулювання правовідносин, пов’язаних з продажом бізнесу.

Юридичний супровід купівлі та продажу бізнесу починається з попереднього аналізу об’єкта, в процесі якого будуть виявлені як всі правові проблеми фірми, так і фінансові. Так само буде надана оцінка питанням, пов’язаним з кредиторами і контрагентами. Основним завданням при оформленні такого роду угоди, є проведення купівлі-продажу відповідно з законом без негативних наслідків для обох сторін.

Юрист з юридичного супроводу продажу бізнесу детально перевірить установчі документи, існуючі договори з контрагентами на предмет відповідності чинному законодавству України. Проаналізує бізнес-модель підприємства на її відповідність закону та інтересам покупця. Бізнес, який підлягає продажу, перевіряється на предмет причетності до кримінальних справ, наявності податкової заборгованості та адміністративних, господарських санкцій. Це процес дуже трудомісткий, починаючи від перевірки договорів і закінчуючи наявністю дозвільної документації для здійснення господарської діяльності.

Варто відмітити, що Юридичний супровід купівлі-продажу бізнесу це в більшості випадків документарний процес, при якому змінюється статус юридичної особи. Наприклад, ви стаєте засновником фірми, яку купуєте без належного майнового комплексу. Крім цього, аналізуються фінансові показники і проводиться облік операцій зі сторони їх раціональності для підприємства і відповідно до цілей покупця. Якщо бізнес продається з майном, то проводиться детальна інвентаризація для оцінки вартості комплексу з укладенням договору купівлі-продажу майна.

отримайте первинну консультацію
безкоштовно!
Задайте своє питання і найближчим часом наші співробітники зв'яжуться з вами