Що дає торгова марка?

torgovaya-marka

Наявність торгової марки є актуальним питанням абсолютно для всіх типів бізнесу, від малого і до цілих концернів. Наявність так званого “імені” – це, то що дає торгова марка.
Реєстрація торгової марки не є обов’язковою умовою для її використання. Державна реєстрація товарного знака дає дуже великий спектр переваг захисних прав на юридичному рівні.

Навіщо реєструвати торгову марку?

Торгова марка дає його власнику виключні права на її використання для безпосереднього захисту і недобросовісної конкуренції. Основним інструментом просування товарів і послуг є їх індивідуалізація, привласнення відмінних рис товарів і послуг, які з легкістю визначається споживачем, ваш знак стає впізнаваним. На практиці трапляється так, що дуже багато умільців, які будуть випускати продукцію під вашим брендом, щоб запобігти таким маніпуляції потрібна реєстрація знака. Це дозволить захистити вашу ділову репутацію і не понести великі фінансові втрати.

Давайте подивимося що дає торгова марка, зареєстрована в установленому порядку:

  • Виключне право власника на використання знака. Це означає, що ніхто крім вас не має права використовувати торговельну марку. Будь-яке незаконне використання марки без вашого дозволу тягне за собою юридичну відповідальність.
  • Очевидне капіталовкладення. Знак товарів і послуг має свою вартість, яка може легко вирости з популяризацією бренду. Ціна знака може перевищувати стан активів всього підприємства.
  • З моменту реєстрації, торгова марка стає окремою незалежною товаром / послугою. Ви можете передавати право використання ТМ іншим особам і отримувати роялті (орендна плата) згідно з договором франчайзингу.
  • Тільки володарі зареєстрованого знака можу отримати домен для сайту в зоні .UA, для незаконного використання марки в мережі інтернет.

Реєстрація торгової марки наділяє вас правами:

  • Без вашого дозволу ніхто не може використовувати торговельну марку, тільки в випадках, якщо таке використання не є порушенням прав власника знака відповідно до закону.
  • У випадках незаконного використання марки, ви маєте право звернутися до суду із захистом своїх прав та інтересів, які безпосередньо пов’язані з використанням товарного знака іншими особами.
  • Нанесення маркування про реєстрацію ТМ на території України. Так звані попереджувальні маркування, що викликає ще більше довіри з боку кінцевого споживача.

Функції торгової марки

Індивідуалізація товарів і послуг – ваші товари стають “особливими”, що дозволяє виділити із загального кола конкурентів. Кінцевий споживач легко запам’ятовує торгову марку, яка пов’язана з певними товарами і послугами. Формує ділову репутацію і довіру до бренду, висока якість продукції і популярність.

Ваш знак стає асоціацією до високої якості виробленої продукцією або професіоналізму в сфері надання послуг.

На практиці більшість споживачів, звертають уваги на товари, які марковані товарним знаком. Саме популяризація бренду дозволяє вести успішну комерційну діяльність.

Хто є власником торгової марки

Згідно із законодавством України власником торгової марки може бути юридична особа, фізична особа резидент або нерезидент України. Варто відзначити, що один торговий знак може належати кільком особам одночасно як юридичним так і фізичним, їх кількість не обмежена. Також не обмежена кількість торгових марок, якими може володіти одна особа.

Додано: 08.10.2020
прокоментувати статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

На початок
Телефон
Чат
Заявка
Меню