Інтернет право

Як зрозуміло з самої назви інтернет право регулює відносини в мережі інтернет, які можуть виникати практично в будь-якій сфері і в будь-якому вигляді. Це може бути як поширення недостовірної інформації про продукт або послугу на різних інтернет ресурсах, незаконне використання доменних імен, незаконне розміщення в мережі об’єктів інтелектуальної власності (музика та ін.), Порушення авторських і багато іншого.

В рамках інтернет-права наша компанія надає наступні юридичні послуги:

 • Консультування з питань інтернет права
 • Супровід угод з купівлі-продажу сайтів, програмного забезпечення, доменів.
 • Захист прав правовласника торговельної марки, авторських прав.
 • Досудове врегулювання спорів пов’язаних з використанням доменного імені, товарного знака або авторських прав.
 • Захист честі, гідності та ділової репутації
 • Дії щодо скасування блокування сайту або домену
 • Правове регулювання діяльності сайту (обробка персональних даних, публічна оферта, складання умов політики конфіденційності та користування сайтом)

Інтернет-право відноситься до законодавства та правових принципів, які існують щодо використання Інтернету в усіх формах.

На відміну від інших областей права, Інтернет-право не може бути визначено як конкретна, стабільна і міцна область практики. Замість цього він застосовує принципи і включає правила з ряду різних традиційних областей, включаючи договірне право і право інтелектуальної власності, кримінальне та інші галузі. .

Інтернет право може включати такі теми, як:

 • Створення посилань на веб-сторінки
 • Вирішення конфліктів через доменних імен
 • Використання товарних знаків в Інтернеті
 • Управління постачальниками Інтернет-послуг і створення веб-сайтів

Якщо врахувати той факт, що Інтернет розвивається швидкими темпами, звичаєвого права або прецеденту недостатньо для створення правового регулювання цієї сфери. Це означає, що існує велика неоднозначність.

Інтернет дозволив тим, хто живе в багатьох репресивних країнах, де свобода слова не є правом, покладатися на маскування анонімності, надану Інтернетом, щоб їхні голоси були почуті. Розквіт Інтернету був частково визнаний причиною багатьох політичних рухів по всьому світу, які прагнуть до більшого доступу та рівності, таких як інциденти «арабської весни».

Звичайно, це призводить до неминучої реакції у вигляді цензури в Інтернеті. Китай є одним із найзатятіших в своїх зусиллях по фільтрації небажаних частин Інтернету від своїх громадян, але багато інших країн, такі як Сінгапур, Іран, Саудівська Аравія і Туніс, також брали участь в такій цензурі.

Інші теми, на які вплинуло зростання Інтернету або які, здається, не за горами, включають такі області, як конфіденційність, збір розвідданих, шахрайство, кіберзапугіваніе і кібертероризм. У міру розвитку технологій будуть з’являтися і різні юридичні питання, пов’язані з цими нововведеннями.

Що стосується України, то на даний момент не існує законодавства, яке прямо регулює правовідносини в інтернеті, все зводиться до аналогії застосування традиційних правових норм тільки в поле інтернету.

Часті питання

Часті питання

Як отримати домен в зоні .ua

Для отримання доменного імені в зоні .ua потрібно бути правовласником торгової марки

Що робити якщо незаконно продають Ваш товар без вашого дозволу в інтернет - магазинах

Зверніться з листом-претензією про припинення реалізації товарів або в подальшому зверніться до суду з позовом

Чи можна розмістити свої товари в інтернет-магазині під відомими брендами

Фактично ви можете це зробити, юридично це буде порушення, так як ви не правовласник торгової марки

Чи може провайдер хостингових послуг відмовити в реєстрації домену в зоні .ua

Так може, якщо виявить невідповідності у вашій торговій марці